  • SFM1000BFKANHWT
SFM1000BFKANHWT
advertisement
Manufacturer No:
SFM1000BFKANHWT
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
HK JDW NO:
866-SFM1000BFKANHWT
Package:
0202 (0505 Metric)
Datasheet:
SFM1000BFKANHWT
Description:
SFM Series, Thin Film, 10Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFM1000BFKANHWT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0202 (0505 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SFM
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.020W 0.50mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    304.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.012 0.31mm