  • SFR16S0001741FA500
SFR16S0001741FA500
advertisement
Manufacturer No:
SFR16S0001741FA500
HK JDW NO:
886-SFR16S0001741FA500
Step5Bar-code shipping tag
SFR16S0001741FA500
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.74kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Diameter
    1.9mm