  • SFR2500001470FR500
SFR2500001470FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR2500001470FR500
HK JDW NO:
886-SFR2500001470FR500
Description:
FIXED RESISTOR, 147Ohm, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR2500001470FR500
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    147Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    2.5mm