  • SFS44T35J384B-00DU
SFS44T35J384B-00DU
advertisement
Manufacturer No:
SFS44T35J384B-00DU
HK JDW NO:
192-SFS44T35J384B-00DU
Package:
Radial, Can
Description:
SF 35μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 29
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SFS44T35J384B-00DU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    SF
  • Size / Dimension
    2.120Dia 53.85mm Lip
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect, Disconnect
  • Applications
    Motor Run
  • Capacitance
    35μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    0.810 20.57mm
  • Height Seated (Max)
    3.960 100.58mm