  • SFSRC0500103ZX0
SFSRC0500103ZX0
advertisement
Manufacturer No:
SFSRC0500103ZX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFSRC0500103ZX0
Package:
Axial
Datasheet:
SFSRC0500103ZX0
Description:
EMI Feedthrough Filters 10 nF 0.05 400volts Extended Rating
Step5Bar-code shipping tag
SFSRC0500103ZX0
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFSRC
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.118L 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    10000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.2XL3 (mm)/D0.126XL0.118 (inch)
  • Current
    10A
  • Max DC Current
    15A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss (Max)
    60 dB
  • Diameter
    3.2mm