  • SFSRC5000471ZX0
SFSRC5000471ZX0
advertisement
Manufacturer No:
SFSRC5000471ZX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFSRC5000471ZX0
Package:
Axial
Datasheet:
SFSRC5000471ZX0
Description:
EMI Feedthrough Filters 500V 470pF X7R -20%/+80% C FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFSRC5000471ZX0
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFSRC
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.118L 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    470pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.2XH3.0 (mm)/D0.126XH0.118 (inch)
  • Current
    10A
  • Max DC Current
    15A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    16dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    3.2mm
  • Height
    3mm