  • SFSTC5000100ZC0
SFSTC5000100ZC0
advertisement
Manufacturer No:
SFSTC5000100ZC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFSTC5000100ZC0
Package:
Axial
Datasheet:
SFSTC5000100ZC0
Description:
EMI Feedthrough Filters 500V 10pF C0G -20%/+80% C FILTER
Step5Bar-code shipping tag
SFSTC5000100ZC0
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFSTC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.110L 4.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    10pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.0XH2.8 (mm)/D0.157XH0.11 (inch)
  • Current
    10A
  • Max DC Current
    15A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss (Max)
    4 dB
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    4mm
  • Height
    2.8mm