  • SFT44T80-10J475E-00DU
SFT44T80-10J475E-00DU
advertisement
Manufacturer No:
SFT44T80-10J475E-00DU
HK JDW NO:
192-SFT44T80-10J475E-00DU
Purchasing and Inquiry
SFT44T80-10J475E-00DU Overview
The maximal height seated reaches 4.870 123.70mm.In this case, the size/dimension is 2.620Dia 66.55mm.This chip's voltage rating is 440V Volt.Radial, Can cases contain the product.
SFT44T80-10J475E-00DU Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 440V volts
SFT44T80-10J475E-00DU Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFT44T80-10J475E-00DU
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    10μF 80μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm