  • SFW22R-1STE9LF
SFW22R-1STE9LF
advertisement
Manufacturer No:
SFW22R-1STE9LF
HK JDW NO:
44-SFW22R-1STE9LF
Description:
SFW-R Series FFC, FPC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 22 Positions Surface Mount, Right Angle Tin -55°C~105°C 1A
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SFW22R-1STE9LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Part Status
    Active
  • Number of Positions
    22
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Current Rating
    1A
    Straight
  • Mating Cycles
    20
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Height Above Board
    0.106 2.70mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm 0.33mm