  • SFW23R-2STE1
SFW23R-2STE1
advertisement
Manufacturer No:
SFW23R-2STE1
HK JDW NO:
44-SFW23R-2STE1
Description:
SFW-R Series FFC, FPC Contacts, Top Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 23 Positions Surface Mount, Right Angle Tin Alloy
Step5Bar-code shipping tag
SFW23R-2STE1
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Positions
    23
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    7.1mm
  • Contact Finish
    Tin Alloy
  • Number of Contacts
    23
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Top
  • Length
    28.8mm
  • Height Above Board
    0.106 2.70mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm 0.33mm