  • SFW24R-3STAE9LF
SFW24R-3STAE9LF
advertisement
Manufacturer No:
SFW24R-3STAE9LF
HK JDW NO:
44-SFW24R-3STAE9LF
Description:
SFW-R Series FPC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 24 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~105°C
Quantity:
In Stock : 1815
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SFW24R-3STAE9LF
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    SFW-R
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Zero Insertion Force (ZIF)
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    100V
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Total Number of Contacts
    24
  • Current Rating
    1A
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    FEMALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Housing Color
    Black
  • Mating Cycles
    20
  • Flat Flex Type
    FPC
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Cable End Type
    Notched
  • Height Above Board
    0.106 2.70mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.33mm