  • SG-210STF 25.0000ML3
SG-210STF 25.0000ML3
advertisement
Manufacturer No:
SG-210STF 25.0000ML3
HK JDW NO:
262-SG-210STF 25.0000ML3
Step5Bar-code shipping tag
SG-210STF 25.0000ML3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SG-210STF
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Voltage - Supply
    1.6V~3.6V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    2.2mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    4ns
  • Fall Time-Max
    4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.7μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm