  • SG-710PHK 12.2880MB0
SG-710PHK 12.2880MB0
advertisement
Manufacturer No:
SG-710PHK 12.2880MB0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-710PHK 12.2880MB0
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-710PHK 12.2880MB0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-710
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.189W 7.30mmx4.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    12.288MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5mA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm