  • SG120A-12IG/883B
SG120A-12IG/883B
advertisement
Manufacturer No:
SG120A-12IG/883B
HK JDW NO:
523-SG120A-12IG/883B
Description:
PMIC 3
Quantity:
In Stock : 15151
Step5Bar-code shipping tag
SG120A-12IG/883B
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • HTS Code
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MSFM-T3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    12V
  • Input Voltage (Min)
    14V
  • Input Voltage (Max)
    32V
  • Output Voltage1-Max
    12.5V
  • Output Voltage1-Min
    11.5V
  • Regulator Type
    FIXED NEGATIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Output Current1-Max
    1.5A
  • Screening Level
    MIL-STD-883 Class B
  • Operating Temperature TJ-Max
    150°C
  • Operating Temperature TJ-Min
    -55°C