  • SG732ETTD274M
SG732ETTD274M
advertisement
Manufacturer No:
SG732ETTD274M
HK JDW NO:
430-SG732ETTD274M
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SG73 Series, Thick Film, 270kOhm, 0.5W 1/2W, ±20%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG732ETTD274M
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    270kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm