  • SH150C-3.00-110
SH150C-3.00-110
advertisement
Manufacturer No:
SH150C-3.00-110
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SH150C-3.00-110
Package:
Radial, Vertical (Open)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH150C-3.00-110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SH150
  • Size / Dimension
    0.949Lx0.598W 24.10mmx15.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    110μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    26.8986mm
  • Height Seated (Max)
    1.059 26.90mm
  • Length
    24.1046mm
  • Width
    15.1892mm