  • SH150S-0.68-39
SH150S-0.68-39
advertisement
Manufacturer No:
SH150S-0.68-39
HK JDW NO:
34-SH150S-0.68-39
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SH150S-0.68-39
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.441Lx0.433W 11.20mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Current Rating
    680mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    7.3914mm
  • Height Seated (Max)
    0.301 7.65mm
  • Length
    11.2014mm
  • Width
    10.9982mm