  • SH25100R0JS03
SH25100R0JS03
advertisement
Manufacturer No:
SH25100R0JS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-SH25100R0JS03
Package:
Aluminum
Datasheet:
SH25100R0JS03
Description:
Through Hole, 100Ohm, 5%, 550V, 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH25100R0JS03
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2003
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    550V
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    550V
  • Depth
    27.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Insulation Resistance
    30Ohm
  • Height
    15mm
  • Length
    49mm
  • Width
    14mm