  • SH502R700JS03
SH502R700JS03
advertisement
Manufacturer No:
SH502R700JS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-SH502R700JS03
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH502R700JS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    50W
  • Height
    15mm
  • Length
    70.2mm