  • SH50C-3.0-220
SH50C-3.0-220
advertisement
Manufacturer No:
SH50C-3.0-220
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SH50C-3.0-220
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SH50C-3.0-220
Description:
Quantity:
In Stock : 102
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH50C-3.0-220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SH50
  • Size / Dimension
    1.252Lx0.701W 31.80mmx17.81mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    35.1028mm
  • Height Seated (Max)
    1.382 35.10mm
  • Length
    31.8008mm
  • Width
    17.8054mm