  • SHK-J-22M-01
SHK-J-22M-01
advertisement
Manufacturer No:
SHK-J-22M-01
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-SHK-J-22M-01
Package:
Datasheet:
Description:
HARNESS STANDOFF "J" CLIP 22MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SHK-J-22M-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Arrowhead, Winged
  • Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Series
    SHK-J
  • Part Status
    Active
  • Type
    Clip, Wire Saddle
  • Color
    Natural
  • Type Attributes
    Round, Standoff
  • Opening Size
    0.540L x 0.520 H 13.72mmx13.21mm
  • Panel Hole Size
    0.190 4.83mm
  • Height
    1.636 41.56mm
  • Width
    0.280 7.11mm
  • Panel Thickness
    0.060 1.52mm