  • SI-B8R082280WW
SI-B8R082280WW
advertisement
Manufacturer No:
SI-B8R082280WW
HK JDW NO:
700-SI-B8R082280WW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SI-B8R082280WW
  • Packaging
    Tray
  • Series
    LT-E284A
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    280.00mm Lx40.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Max Current Rating
    750mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12.1V
  • Viewing Angle
    115°
  • Current - Test
    700mA
  • Lens Style
    Flat
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    129 lm/W
  • CCT (K)
    5000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Forward Voltage
    12.1V
  • Current - Max
    750mA
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    45°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    1090lm Typ
  • Height
    5.60mm
  • Length
    280mm
  • Width
    40mm