  • SI-B8R11125001
SI-B8R11125001
advertisement
Manufacturer No:
SI-B8R11125001
HK JDW NO:
700-SI-B8R11125001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SI-B8R11125001
  • Packaging
    Box
  • Series
    LAM-SQ30B
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    259.00mm Lx250.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Rectangle
  • Max Current Rating
    900mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    15V
  • Viewing Angle
    145°
  • Current - Test
    700mA
  • Lens Style
    Flat
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    141 lm/W
  • CCT (K)
    5000K 4-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Forward Voltage
    15V
  • Current - Max
    900mA
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    35°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    1480lm Typ
  • Height
    6.70mm
  • Length
    259mm
  • Width
    250mm