  • SIL09E561J
SIL09E561J
advertisement
Manufacturer No:
SIL09E561J
HK JDW NO:
792-SIL09E561J
Package:
9-SIP
Datasheet:
SIL09E561J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIL09E561J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SIL, Citec
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.900Lx0.098W 22.86mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    200mW
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Number of Elements
    8
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm