  • SIT1602ACE8-18E
SIT1602ACE8-18E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602ACE8-18E
HK JDW NO:
707-SIT1602ACE8-18E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1602ACE8-18E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602ACE8-18E
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT1602
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Current - Supply (Max)
    3.9mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    3.8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm