  • SIT1602ACF8-18E
SIT1602ACF8-18E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602ACF8-18E
HK JDW NO:
707-SIT1602ACF8-18E
Datasheet:
SIT1602ACF8-18E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602ACF8-18E
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    3.9mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    3.8mA
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm