  • SIT1602BIU1-18S
SIT1602BIU1-18S
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BIU1-18S
HK JDW NO:
707-SIT1602BIU1-18S
Datasheet:
SIT1602BIU1-18S
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BIU1-18S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT1602B
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1.3μA
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm