  • SIT2021BMBS-25N
SIT2021BMBS-25N
advertisement
Manufacturer No:
SIT2021BMBS-25N
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT2021BMBS-25N
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
SIT2021BMBS-25N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT2021BMBS-25N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SiT2021B
  • Size / Dimension
    0.114Lx0.063W 2.90mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    7mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    119.342001MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm