  • SIT3807ACYG-28SH
SIT3807ACYG-28SH
advertisement
Manufacturer No:
SIT3807ACYG-28SH
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT3807ACYG-28SH
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3807ACYG-28SH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT3807ACYG-28SH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT3807
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    70μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1.544MHz~49.152MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm