  • SIT3822AC-1C-25NX
SIT3822AC-1C-25NX
advertisement
Manufacturer No:
SIT3822AC-1C-25NX
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT3822AC-1C-25NX
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3822AC-1C-25NX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT3822AC-1C-25NX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    SiT3822
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    10 ppm
  • Output
    LVPECL
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    69mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    220MHz~625MHz
  • Max Supply Current
    69mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm