  • SIT5002AC-2E-33VM-100.000000Y
SIT5002AC-2E-33VM-100.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT5002AC-2E-33VM-100.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT5002AC-2E-33VM-100.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT5002AC-2E-33VM-100.000000Y
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Series
    SiT5002
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Type
    VCTCXO
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR; ALSO COMPATIBLE WITH HCMOS
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    5%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Control Voltage-Max
    3.2V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Frequency Deviation/Pullability
    25 ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm