  • SIT5155AICFK133JQ
SIT5155AICFK133JQ
advertisement
Manufacturer No:
SIT5155AICFK133JQ
HK JDW NO:
707-SIT5155AICFK133JQ
Datasheet:
SIT5155AICFK133JQ
Step5Bar-code shipping tag
SIT5155AICFK133JQ
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    DCTCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    BULK
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    53mA
  • Physical Dimension
    5.15mm x 3.35mm x 1.06mm
  • Operating Frequency
    16.3676MHz
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    51mA
  • Available Frequency Range
    10MHz~40MHz
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Aging
    1 PPM/FIRST YEAR
  • Frequency Deviation/Pullability
    12.5 ppm
  • Height Seated (Max)
    0.042 1.06mm