  • SIT8008ACT2-18S
SIT8008ACT2-18S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008ACT2-18S
HK JDW NO:
707-SIT8008ACT2-18S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8008ACT2-18S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008ACT2-18S
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT8008
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    3.9mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1.3μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    3.9mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm