  • SIT8008ACT8-33E
SIT8008ACT8-33E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008ACT8-33E
HK JDW NO:
707-SIT8008ACT8-33E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8008ACT8-33E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008ACT8-33E
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm