  • SIT8008AIT1-25S
SIT8008AIT1-25S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008AIT1-25S
HK JDW NO:
707-SIT8008AIT1-25S
Datasheet:
SIT8008AIT1-25S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008AIT1-25S
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT8008
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.5μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm