  • SIT8008BIL8-33E
SIT8008BIL8-33E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BIL8-33E
HK JDW NO:
707-SIT8008BIL8-33E
Datasheet:
SIT8008BIL8-33E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BIL8-33E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm