  • SIT8918BAE7-33S
SIT8918BAE7-33S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918BAE7-33S
HK JDW NO:
707-SIT8918BAE7-33S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8918BAE7-33S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918BAE7-33S
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    8.5μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm