  • SIT8921AMF3-25N
SIT8921AMF3-25N
advertisement
Manufacturer No:
SIT8921AMF3-25N
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT8921AMF3-25N
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8921AMF3-25N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8921AMF3-25N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SiT8921
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable, Standby
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    119.342001MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm