  • SIT9003AC-8-25DD
SIT9003AC-8-25DD
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AC-8-25DD
HK JDW NO:
707-SIT9003AC-8-25DD
Datasheet:
SIT9003AC-8-25DD
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS CS 2.5V
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AC-8-25DD
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SiT9003
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.2μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~75MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.50% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm