  • SIT9005AIA2H-33DI
SIT9005AIA2H-33DI
advertisement
Manufacturer No:
SIT9005AIA2H-33DI
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT9005AIA2H-33DI
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9005AIA2H-33DI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT9005AIA2H-33DI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT9005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SSXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    6.5mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~141MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±1.155% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm