  • SL1021A300RS
SL1021A300RS
advertisement
Manufacturer No:
SL1021A300RS
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-SL1021A300RS
Package:
Axial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend)
Datasheet:
SL1021A300RS
Description:
GDT 300V 10KA THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL1021A300RS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Series
    SL1021A
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    1pF
  • Number of Poles
    3
  • Peak Pulse Current
    10kA
  • Fail Short
    No
  • Voltage - DC Spark Over (Nom)
    300V
  • Impulse Discharge Current (8/20μs)
    10000A 10kA
  • Diameter
    8mm
  • Length
    10.5mm