  • SL151A471JABTR1
SL151A471JABTR1
advertisement
Manufacturer No:
SL151A471JABTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SL151A471JABTR1
Package:
Datasheet:
Description:
470pF 100V Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SL151A471JABTR1
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1510
  • Height
    3.81mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm