  • SL250-24/480+LXI
SL250-24/480+LXI
advertisement
Manufacturer No:
SL250-24/480+LXI
Manufacturer:
Magna-Power Electronics
HK JDW NO:
510-SL250-24/480+LXI
Package:
Datasheet:
SL250-24/480+LXI
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 6 KW 0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL250-24/480+LXI
    Select All
  • Weight
    35lbs 15.9kg
  • Series
    SL
  • Size / Dimension
    24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
  • Feature
    Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Type
    Rack Mount (AC to DC)
  • Power (Watts)
    6000W
  • Voltage - Supply
    480VAC
  • Current - Output
    0A~24A
  • Voltage - Output
    0V~250VDC
  • Display Type
    LED
  • Number of Characters
    3.5, 4
  • Ripple
    130mV rms
  • Voltage Regulation - Line
    0.004%
  • Voltage Regulation - Load
    0.01%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.2%
  • Current Regulation - Load
    0.04%
  • Current Regulation - Line
    0.02%