  • SLC7530D-500MLB
SLC7530D-500MLB
advertisement
Manufacturer No:
SLC7530D-500MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-SLC7530D-500MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
SLC7530D-500MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLC7530D-500MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    209mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    188 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    17A
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    3026
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.05 µH
  • RMS Current (Irms)
    38A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 5% TOLERANCE, PARALLEL CONNECTED
  • Inductance - Parallel
    50 nH
  • Height
    3mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    6.7mm