  • SLF10145T-471MR47
SLF10145T-471MR47
advertisement
Manufacturer No:
SLF10145T-471MR47
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SLF10145T-471MR47
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SLF10145T-471MR47
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLF10145T-471MR47
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SLF
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    470mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.236Ohm Max
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Case/Size Code
    4040
  • Rated Current-Max
    0.47A
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm