  • SLO12CRX
SLO12CRX
advertisement
Manufacturer No:
SLO12CRX
Manufacturer:
Weidmuller
HK JDW NO:
872-SLO12CRX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLO12CRX
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SLO12CRX.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Series
    DELCON
  • Feature
    Hold Down Screw, Status LED(s)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    DC Output Module
  • Color
    Red
  • Style
    G5
  • Voltage - Input
    12VDC
  • Current - Output
    10A
  • Turn On Delay Time
    300 μs
  • Voltage - Output
    0V~24VDC
  • Turn-Off Delay Time
    300 μs
  • Turn On Time
    0.30ms
  • Turn Off Time
    0.30ms
  • Current - Input
    15mA