  • SLP332M050A5P3
SLP332M050A5P3
advertisement
Manufacturer No:
SLP332M050A5P3
HK JDW NO:
192-SLP332M050A5P3
Datasheet:
SLP332M050A5P3
Description:
SLP0712TE (750W) 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
SLP332M050A5P3
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    SLP0712TE (750W)
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    141mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.5A @ 20kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.378 35.00mm