  • SLPT698/2170NMOHFW
SLPT698/2170NMOHFW
advertisement
Manufacturer No:
SLPT698/2170NMOHFW
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-SLPT698/2170NMOHFW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLPT698/2170NMOHFW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    Shadow
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Applications
    LTE, WLAN
  • Ingress Protection
    IP67
  • Gain
    4.9dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz 1.71GHz~2.7GHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • RF Family/Standard
    Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2.2
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    829MHz 1.94GHz
  • Height (Max)
    3.099 78.71mm