  • SLR10.100
SLR10.100
advertisement
Manufacturer No:
SLR10.100
Manufacturer:
PULS, LP
HK JDW NO:
609-SLR10.100
Package:
Datasheet:
SLR10.100
Description:
SLR10.100 datasheet pdf and AC DC Converters product details from PULS, LP stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLR10.100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~132VAC 176V~264VAC 240V~375VDC
  • Output Current
    10A
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    980g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    SilverLine (240W)
  • Size / Dimension
    4.02Lx4.72W x 4.88 H 102.0mmx120.0mmx124.0mm
  • Feature
    Load Sharing
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    240W
  • Power Rating
    240W
  • Depth
    124mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    89%