  • SM-42X501
SM-42X501
advertisement
Manufacturer No:
SM-42X501
HK JDW NO:
184-SM-42X501
Package:
Datasheet:
SM-42X501
Description:
Quantity:
In Stock : 156
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SM-42X501
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SM4
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.201 H 4.80mmx3.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW